На виконання вимог пункту 2 статті 7 Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії» та Положення про порядок розкриття інформації небанківськими фінансовими установами, затвердженого Постановою Правління Національного банку України № 114 від 05.11.2021
Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРАВТОЛІЗИНГ», як надавач фінансових послуг, розкриває клієнтам наступну інформацію:
1) Інформація про надавача фінансових послуг:
а) Найменування:
- Повне найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРАВТОЛІЗИНГ».
- Скорочене найменування: ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ».
Місцезнаходження:
04073, місто Київ, пр. Бандери Степана, 22
Контактний номер телефону:
+38 (044) 594-87-04
Адреса електронної пошти:
ukravtoleasing@express-group.com.ua
Адреса, за якою приймаються скарги клієнтів:
Клієнти можуть звернутись із письмовим зверненням шляхом направлення поштовою кореспонденції за адресою: 04073, місто Київ, пр. Бандери Степана, 22 або шляхом направлення електронного повідомлення на адресу: ukravtoleasing@express-group.com.ua
б) Відомості про відокремлені підрозділи, місця надання фінансових послуг:
Відокремлені структурні підрозділи відсутні.
в) Відомості про склад органів управління:
Учасник Товариства: ТОВ «Українська автомобільна корпорація», яка володіє 100% статутного капіталу ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ».
Кінцевий бенефіціарний власник – Васадзе Таріел Шакрович.
Склад Наглядової Ради ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ»:
- Член (Голова) Наглядової Ради – Антон ЛАЗАРЄВ;
- Член (Секретар) Наглядової Ради – Ольга ПИРОГОВА;
- Член Наглядової Ради – Вадим КЛІМИК;
- Член Наглядової Ради – Оксана ВИНОГРАДОВА;
- Член Наглядової Ради – Денис ВИСОЧАНСЬКИЙ;
- Член Наглядової Ради – Олена СОЛОВЕЙ;
- Член Наглядової Ради – Світлана РЕКЕДА.
Склад керівного органу (Дирекції) ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ»:
1. Директор – Катерина ЛУКАШЕНКО;
2. Головний бухгалтер – Вікторія ЛУКАШЕНКО.
г) Відомості про фінансові показники діяльності, структуру власності, іншу інформацію про надавача фінансових послуг, що підлягає оприлюдненню відповідно до закону:
Із ключовими фінансовими показниками ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» можна ознайомитися в Розділі «Фінансові показники» цього сайту.
Інформація про структуру власності ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» розміщена в Розділі «Структура власності» цього сайту.
ґ) відомості про державну реєстрацію надавача фінансових послуг ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ»:
Дата та номер запису про державну реєстрацію юридичної особи: 15.03.2006 р.,
Номер запису: 10701020000018567
Код ЄДРПОУ 34240720.
д) інформація про наявність у надавача фінансових послуг права на надання відповідної фінансової послуги та про його включення до Реєстру, що містить відомості про такого надавача фінансових послуг:
ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» має право надавати фінансові послуги та підставі Довідки про взяття на облік юридичної особи як такої, що має право надавати послуги з фінансового лізингу серії ФЛ №А0000036 від 09.12.2021р. та Ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг від 16.02.2024 р., яку можна перевірити на сторінці офіційного Інтернет - представництва Національного банку України за гіперпосиланням: Ліцензії, видані в Нацкомфінпослуг (до 01.07.2020) та в НБУ (з 01.07.2020) (bank.gov.ua)
Копію ліцензії ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» можна завантажити на офіційному веб-сайті в Розділі «Споживачам – Ліцензія з надання послуг фінансового лізингу»: https://ukravtoleasing.com.ua/consumers.html
е) відомості про порушення провадження у справі про банкрутство, відкриття ліквідаційної процедури, застосування процедури санації до надавача фінансових послуг:
Відносно ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» не порушено провадження у справі про банкрутство, не відкрито ліквідаційну процедуру та не застосовувались процедури санації.
є) рішення про ліквідацію/припинення надавача фінансових послуг:
Відносно ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» не приймалося рішення про ліквідацію/припинення.
ж) контактна інформація Регулятора, який здійснює державне регулювання щодо діяльності надавача фінансових послуг:
Національний банк України
(Адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601;
адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, телефон: 0 800 505 240; e-mail: nbu@bank.gov.ua);
посилання на сторінку НБУ для захисту прав споживачів: https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection
2) перелік послуг та продуктів, що надаються надавачем фінансових послуг, порядок та умови їх надання:
Перелік Послуг:
- Фінансовий лізинг (КВЕД 64.91)
- Надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення), н. в. і. у. (КВЕД 64.99)
- Інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення (основний) (КВЕД 66.19)
- Оцінювання ризиків та завданої шкоди (КВЕД 66.21)
- Діяльність страхових агентів і брокерів (КВЕД 66.22);
- Інша допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення (КВЕД 66.29);
- Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у. (КВЕД 74.90);
- Діяльність телефонних центрів (КВЕД 82.20);
- Допоміжне обслуговування наземного транспорту (КВЕД 55.21).
Особи, що бажають одержати майно в фінансовий лізинг, перевіряються лізингодавцем на предмет їх цивільної правоздатності і дієздатності, платоспроможності, добропорядності та інших критеріїв, що мають значення для прийняття лізингодавцем рішення про можливість укладання договору лізингу.
Визначення лізингодавцем можливості укладення договору фінансового лізингу здійснюється на підставі відповідного запиту (заяви) лізингоодержувача, у тому числі з використанням засобів дистанційного зв’язку. Перевірка здійснюється співробітниками лізингодавця шляхом вивчення загальнодоступної інформації про лізингоодержувача та ознайомлення з документами, що надає лізингоодержувач перед укладенням договору лізингу. Базовий пакет документів, необхідний для оформлення договору фінансового лізингу, наведено в розділі «Послуги» цього сайту https://ukravtoleasing.com.ua/services.html
Розгляд запиту (заяви) про укладення договору фінансового лізингу здійснюється Лізингодавцем безкоштовно.
3) вартість, ціну/тарифи, розмір плати (проценти, винагороду) щодо продуктів залежно від виду фінансової послуги:
Порядок та графік сплати лізингоодержувачем – юридичною особою, фізичною особою -підприємцем лізингових платежів, який містить загальну суму, що підлягає сплаті, розмір, строки та кількість таких платежів (у тому числі авансового платежу), інших платежів, що безпосередньо пов’язані з виконанням договору фінансового лізингу узгоджюються індивідуально в Договорі фінансового лізингу між Лізингодавцем та споживачем.
Загальний розмір платежів при отриманні послуги фінансового лізингу залежить від обраного клієнтом виду предмета лізингу, валюти фінансування та продукту.
При отриманні послуги можуть виникнути наступні податки та збори:
- Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у разі фінансування легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації. Порядок оплати встановлюються ЗУ «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».
- Транспортний податок у випадках, передбачених Податковим кодексом України, постановою КМУ постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року.
4) інформацію про механізми захисту прав споживачів (про можливість та порядок позасудового розгляду скарг споживачів, а також про наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства України щодо окремих видів фінансових послуг та/або продуктів):
Порядок розгляду звернень споживачів:
а) можливість та порядок позасудового розгляду скарг споживачів фінансових послуг:
Для досудового врегулювання спору споживачі фінансових послуг мають право звертатися до:
- Товариства особисто або письмово за адресою: 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, 22; телефон: (+38) 044 594-87-03.
- Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів захисту споживачів (місцезнаходження 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1);
- Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку України (адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601; адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, телефон: 0 800 505 240; e-mail: nbu@bank.gov.ua); посилання на сторінку НБУ для захисту прав споживачів: https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection.
б) вирішення спору в судовому порядку.
5) найменування (для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) посередників (за наявності):
ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» не залучає посередників та/або агентів для надання послуг фінансового лізингу.
6) Фінансову послугу ‒ загальну суму зборів, платежів та інших витрат, які має сплатити клієнт, включно з податками, або якщо конкретний розмір не може бути визначений ‒ порядок визначення таких витрат:
сплата податків і зборів коштом фізичної/юридичної особи в результаті отримання фінансової послуги здійснюється відповідно до законодавства України, а саме Податкового кодексу України з урахуванням: п.14.1.191 ПКУ, що дає тлумачення поняттю «постачання товарів», а саме постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважаються: а) фактична передача матеріальних активів іншій особі на підставі договору про фінансовий лізинг (повернення матеріальних активів згідно з договором про фінансовий лізинг) чи іншої домовленості, відповідно до якої оплата відстрочена, але право власності на матеріальні активи передається не пізніше дати здійснення останнього платежу; п.187.6 ПКУ, відповідно до якого датою виникнення податкових зобов'язань орендодавця (лізингодавця) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичної передачі об'єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувачу); п.188.1 ПКУ, який визначає порядок визначення бази оподаткування.
7) істотні умови договору про надання фінансової послуги, включаючи:
а) мінімальний строк дії договору;
|
12 місяців |
б) наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав;
|
У разі прострочення передачі Лізингоодержувачу предмету лізингу більш як на 30 календарних днів та за умови, що договором фінансового лізингу не передбачено інший строк, Лізингоодержувач до моменту передачі йому об’єкта фінансового лізингу має право відмовитися від договору фінансового лізингу в односторонньому порядку, письмово повідомивши про це Лізингодавця. Для обрахунку строку прострочення не включаються дні, коли Лізингоодержувач порушував свої обов’язки за договором фінансового лізингу, що призвело до такого прострочення, а також строк повідомлення Лізингодавця Лізингоодержувачем про односторонню відмову.
У разі якщо Лізингоодержувач скористався своїм правом односторонньої відмови від договору фінансового лізингу з вищевказаної підстави, такий договір вважається розірваним з дати, зазначеної Лізингоодержувачем у повідомленні про таку відмову, але не раніше дня отримання повідомлення Лізингодавцем. У такому разі сторони звільняються від будь-яких зобов’язань за таким договором, у тому числі зобов’язань щодо сплати будь-яких платежів у зв’язку з відмовою від договору фінансового лізингу, а всі кошти (зокрема авансовий платіж), сплачені Лізингоодержувачем за договором фінансового лізингу, підлягають поверненню Лізингодавцем не пізніше трьох робочих днів, починаючи з робочого дня, наступного за днем отримання ним повідомлення Лізингоодержувача про відмову від договору фінансового лізингу.
Сторона вважається повідомленою про відмову від договору та його розірвання, якщо минуло шість робочих днів (у разі якщо договором не передбачено більший строк) з дня, наступного за днем надсилання іншою стороною відповідного повідомлення на поштову адресу та/або адресу електронної пошти, зазначену в договорі, що розривається
Договір лізингу може бути достроково припинений за взаємною згодою сторін.
У разі дострокового припинення договору лізингу, Лізингоодержувач зобов’язаний повернути предмет лізингу з усіма його складовими частинами, обладнанням, документами та іншим приладдям, у тому числі отриманим згідно з Актом приймання-передачі. Предмет лізингу має бути повернений у справному стані, а за ступенем зношеності повинен відповідати його нормальному зносу за час використання за нормальних умов його експлуатації.
Лізингоодержувач має право достроково викупити предмет лізингу, за ціною визначеною договором фінансового лізингу або іншим договором купівлі-продажу (викупу) предмету фінансового лізингу. Лізингоодержувач за згодою сторін має право достроково викупити предмет лізингу, але не раніше 12 (дванадцяти) місяців з дати підписання Акту приймання-передачі предмету лізингу, за умови повного виконання Лізингоодержувачем усіх зобов’язань передбачених або пов’язаних з виконанням договору фінансового лізингу
|
в) порядок внесення змін до договору;
|
у договір лізингу можуть вноситися зміни й доповнення. Такі зміни й доповнення можуть бути запропоновані однією зі сторін на переговорах між лізингодавцем та лізингоодержувачем. Після досягнення взаємної домовленості лізингодавець оформляє зміни і/або доповнення до договору лізингу додатковою угодою, кожна сторінка яких підписується обома сторонами. |
г) еможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги: |
збільшення розміру фіксованої процентної ставки/винагороди Товариства неможливе в односторонньому порядку та здійснюється виключно за умови письмової згоди Клієнта |
д) Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства: |
гарантійні фонди та компенсаційні схеми в господарській діяльності Товариства відсутні |
Електронний документообіг
З метою виконання вимог Постанови Правління НБУ № 172 від 20.12.2023р «Про затвердження Положення про використання електронного підпису та електронної печатки» ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» інформує клієнтів та контрагентів про наступне:
- ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» забезпечує функціонування електронної поштової скриньки ukravtoleasing@express-group.com.ua для приймання, реєстрації, підтвердження про отримання електронних документів із створеними КЕП клієнтів / контрагентів Товариства.
- В ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» запроваджені додаткові канали електронної взаємодії, через які Товариство забезпечує приймання, реєстрацію, підтвердження про отримання електронних документів із створеними КЕП клієнтів / контрагентів:
- Онлайн-сервіс електронного документообігу Вчасно (Сервіс), що передбачає підписання, надсилання, отримання та зберігання Електронних документів онлайн за посиланням – https://vchasno.ua.
- Програмне забезпечення «M.E.Doc»
- Товариство може використовувати інші системи електронного документообігу за погодженням із клієнтом.
Документація з описом реалізованих у цих сервісі ВЧАСНО організаційних та технічних заходів безпеки інформації міститься в Оферті, розміщеній за посиланням https://help.vchasno.com.ua/oferta/
документація з описом реалізованих у програмному забезпеченні організаційних та технічних заходів безпеки інформації міститься в Умовах користування комп’ютерною програмою, розміщених за посиланням https://medoc.ua/page/terms-of-use
- Використання Електронного підпису у сфері Електронного документообігу з ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ»:
Електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який направляється клієнтом/контрагентом на електронну поштову скриньку Товариства або на запропоновані вище канали електронної взаємодії з Товариством.
Обов’язковість використання електронного підпису не може тлумачитися клієнтами/контрагентами як таке, що обмежує їх права вчиняти правочини або подавати інші документи у паперовій формі, якщо інше не визначено умовами укладених з Товариством договорів та/або законодавством України.
Особа, що підписала електронний документ Електронним підписом, у такий спосіб засвідчує, що ознайомилася з усім текстом документа, повністю зрозуміла його зміст, не має заперечень до тексту документа і свідомо використала свій електронний підпис.
У разі укладення договору у формі електронного документу, порядок укладення договору, а також можливість перевірки цілісності та справжності електронних документів узгоджуються Сторонами безпосередньо в умовах такого договору з урахуванням вимог законодавства України.
З Порядком використання ЕП та електронних печаток, створення і засвідчення електронної копії з документів, перевірка електронного документу після його підписання ТОВ «УКРАВТОЛІЗИНГ» можна ознайомитись тут